Відміна виступів на фестивалях

Відміна виступів на фестивалях

Трохи сумних новин. На жаль, ми змушені скасувати нашу появу на фестивалях Steelfest Open Air 2023 та Zobens un Lemess 2023. Румунський фестиваль Psychosounds під питанням – ми все ще сподіваємось, що ситуація зміниться на краще до вересня.

Як багато хто з вас може знати, всі українські музиканти, крім невеликої кількості мейнстримних зірок, зіштовхнулись із цією проблемою. У всіх нас певний час була унікальна можливість грати для своїх іноземних фенів під час війни – просто було треба отримати дозвіл на це від наших чиновників, тому що всі дорослі громадяни України чоловічої статі обмежені в можливостях перетинати державний кордон через можливість бути залученими на військовій службі. Nokturnal Mortum скористались цим, щоб зіграти у Литві, і це стало для нас чудовим досвідом. Проте після інциденту з одним коміком, який скористався цією схемою для втечі з країни та вихвалявся цим в інтернеті, наші державні структури вирішили запобігати подібним ситуаціям, і тепер кожний гурт, який подає прохання для концерту в іншій країні, просто не отримує дозвіл на перетинання кордону. Офіційного наказу на заборону виїзду для музикантів не було, проте після згаданого інциденту бюрократи у вітчизняних міністерствах просто не оцінюють наведені музикантами документи як достатні для перетину кордону або вимагають все більше і більше додаткових паперів, в залежності від ситуації. Результат однаковий – музиканти залишаються в Україні.

Багато гуртів вже відмінили свої тури через це – і ми не стали виключенням з цього неприємного правила. Авжеж, ми незадоволені такою тактикою наших чиновників, однак ми розуміємо, що коріння всього цього лайна – це російська агресія в Україні, і єдина гарантія наших концертів у майбутньому – це перемога України. Нам дуже прикро, що зараз ми не можемо зіграти для наших фенів у Фінляндії та Латвії, але ми віримо, що колись ми знов зустрінемось. Щиро ваші, Nokturnal Mortum.